Aleš Stroukal – Náš (ne)pojištěný život

Knížky Aleše Stroukala vydalo nakladatelství Ohře spol. s. r. o. Má tvrdé desky, 220 stránek a ilustroval jí Tomi Reida. Obsahuje devatenáct povídek a úvod, kde autor říká, že do knížky shrnul povídání, jaké mezi sebou vedou úspěšní pojišťováci, kteří je jednou za čas sejdou a vzájemně se chlubí svými nepopiratelnými úspěchy, které mají legrační podtext. Většinou se jedná o movitější pány mezi třicítkou a padesátkou, rovněž klienti zastupují prachtější skupinu obyvatel.


Předměty pojištění jsou různé, nejde bohužel v recenzi prozrazovat detaily. Úspěšný pojišťovák nutně musí být extrovert, usměvavý zábavný střed společnosti, a jeho marně se vzpouzející klient, představuje pro čtenáře jednoho z vyvolených, na které normální prostředky neplatí. Jsou to vedoucí, nesnášenliví doktoři, a lidé, co mají na kontě o nějakou nulu víc, prostě všichni, kterým se nechystáte závidět, ale těší vás, jak nimi občas někdo zatočí. Je to knížka, která se čte před spaním.
Autor píše, že příběhy se staly jeho vrstevníkům, že je otec od rodiny. Chytil dobu, kde se ještě jde umívat, a na to, co přinesou další dny je lépe namyslet.
Aleš Stroukal napsal celou řadu vážných i nevážných knížek, Náš napojištěný život připomíná pamětníkům, jako jsem já, že místo řešení světoborných otázek jsem se raději měl věnovat intenzivnímu životu.
Otto Hejnic

2 Responses to Aleš Stroukal – Náš (ne)pojištěný život

  • Milena Zázvorková says:

    Vážení,již od loňského roku sháním knihu Náš nepojištěný život od p. Aleše Stroukala. Dozvěděla jsem se o ní z Deníku Litoměřicko, ale knihu nemohu nikde sehnat. Chtěla jsem ji věnovat synovi, který v pojišťovnictví pracuje. Teď v květnu oslaví své 30. narozeniny a tak by se mi kniha hodila a jeho by potěšila.
    Poraďte prosím, kde ji seženu. Předem děkuji za radu. Krásné dny přeje Milena Zázvorková

  • Karel Kuna says:

    Pokud je mi známo, tak kniha je k dostání v Knihkupectví Kanzelsberger Žatec a taky je k dostání i přímo od autora, a to buď přes telefon 602128079, nebo přes email ales@stroukal.cz a na facebooku https://www.facebook.com/ales.stroukal/

Napsat komentář